Co się działo w Fundacji Caietanus w 2015 roku

Nasz 2015 r - przypomnijmy sobie co udało się zrobić i co działo się przez ten rok:
* Wdrażane i przyznane granty:
- z Fundacji "ANWIL dla Włocławka": "Warto zdobyć ciekawy zawód"; "Aktywnie z pasją" dla grupy osób 50+ oraz przyznany w grudniu grant "Klub Terapeutyczny- Kajetan"; ( do kazdego z tych projektów trzeba posiadać wkład własny)
- z Urzędu Miasta Włocławek - "Targi Zdrowia" impreza organizowana wspólnie CH Wzorcownia, której celem było promowanie zdrowego stylu życia, szczególnie dla osób starszych oraz przedstawienie szerokiej oferty dla wyżej wymienionej grupy i mieszkańców Włocławka. Gwiazdą imprezy była DJ Wika, seniorka prowadząca dyskoteki i imprezy rozrywkowe.
* Wspieraliśmy  finansowo:
- leczenie osoby niepełnosprawnej;
- wycieczki do Żelistrzewa (ok Trójmiasta) oraz Zielonej Szkoły w Goreniu dla uczniów z Zespołu Szkół Nr3 we Włocławku:
- tworzenie w ZS Nr3 sali do felinoterapii (terapii dzieci niepełnosprawnych z kotem);
- wsparcie dot. nowego psa z dogoterapii.
- organizacja zbiórek, pozyskiwanie sponsorów do planowanego w 2016r wsparcia wyjazdu grupy z ZS Nr3 na "Białą Szkołę" do Zakopanego;
* Udział przedstawicieli Fundacji Caietanus w:
- spotkaniach informacyjnych dot funduszy unijnych z nowej perspektywy 2014-2020;
- w konsultacjach programu współpracy NGO z Zarządem woj kujawsko - pomorskiego;
- przystąpienie Fundacji do grupy roboczej pracującej nad założeniami tworzącego się we Włocławku LGD;
- udział w Forum Organizacji Pozarządowych we Włocławku;
* Organizacja i udział w różnych imprezach:
- udział w okolicznościowych kiermaszach;
- współorganizacja Festynu rodzinnego na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku z okazji Dnia Dziecka (razem z RUN Chłodnią i Trampoliną);
- wrześniowego pikniku rodzinnego dla wolontariuszy i darczyńców naszej Fundacji;
* Organizacja akcji:
- promowanie idei inicjatywy "Podwórko z Nivea" na osiedlu Południe"
- promowanie zdrowego stylu odżywiania w ZS Nr 3 - "Jemy owoce" (owoce zostały przekazane fundacji a następnie dla uczniów), wspólna akcja w Tesco "Zdrowa żywność" i zbiórka publiczna "Biała Szkoła- Zakopane",
- "Podziel się świętami" w tym Sobota z pierogami razem z RUN Chłodnią i ZS Nr3, organizacja- przekazanie środków i pozyskanie sponsorów do paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących uczniów ZS Nr oraz samotnych starszych osób,
- wsparcie Szlachetnej Paczki;
- wspólna przedświąteczna akcja w Tesco i zbiórka publiczna
"W krainie piernika - Biała Szkoła";
*Pozyskanie i przekazanie przez sponsora dla Fundacji 7 rowerów, z których będą korzystać uczniowie z Koła turystycznego działającego w ZS Nr3 we Włocławku;
* Najbardziej atrakcyjne i cieszące dużym zainteresowaniem ze strony uczestników przedsięwzięcia:
- piknik rodzinny na osiedlu i organizowana zabawa fantowa, której główną nagrodą był rower;
- finał projektu "Warto zdobyć ciekawy zawód", rozdanie nagród i piknik dla uczestników ( z grantu finansowanego z Fundacji ANWIL dla Włocławka), Targi Zdrowia w CH Wzorcownia w pażdzierniku 2015r, ponad 30 wystawców, przeprowadzenie zbiórki krwi, badań ciśnienia, słuchu, poziomu cukru i wzroku, Wzorcownię w tym dniu odwiedziło ponad 13 tys osób.
- dla seniorów z projektu "Aktywnie z pasją" :wędkowanie nad Jeziorem Głuszyn, spacerki z przewodnikiem, zajęcia fitness na basenie oraz spotkanie z dietetykiem.
Przez ten rok pozyskaliśmy wielu przyjaciół i darczyńców, którzy wspierają nas w wyżej wymienionych przedsięwzięciach- w tym miejscu bardzo, bardzo DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SPONSOROM, WOLONTARIUSZOM - TO DZIĘKI WAM MOGLIŚMY TO WSZYSTKO ZROBIĆ. Przed nami Nowy Rok 2016, najbliższe wydarzenie, które zostanie wsparte finansowo przez Fundację Caietanus, to organizowana przez ZS Nr3 Biała Szkoła ( styczeń 2016r) a następnie rozpoczęcie projektu z Fundacji "ANWIL dla Włocławka" "Klub Terapeutyczny - Kajetan" i jego organizacja na osiedlu Południe. Mamy nadzieję, że działania Fundacji będą służyły potrzebującym, mieszkańcom Włocławka.